Меню
Час роботи магазину:
  • Пн-пт - 09:00 - 18:00
  • Сб - 10:00 - 16:00
  • Нед - вихідний

Історія застосування канабісу

Історія застосування канабісу

Історія використання коноплі: Подорож у часі

У цій статті ми поглибимося в історію коноплі та її роль у світовій медицині та культурі. Від давніх цивілізацій до сучасної науки конопля вплинула на людство.

Походження та перші згадки

Давні коріння в Центральній Азії: Конопля, як рослина, вперше з'явилася в Центральній Азії або, можливо, на заході Китаю. Тут вона швидко завоювала популярність завдяки своїм лікувальним властивостям.

Фармакопея імператора Шень Нунга (2800 р. до н. е.): Однією з ранніх документованих випадків використання насіння коноплі було її включення до фармакопеї імператора Шень Нунга. Цей давній текст визнав потенціал коноплі для лікування різних захворювань і став першим етапом в її медичній історії.

Конопля як універсальний засіб лікування

Давні культури: Давні індійські, ассирійські, грецькі та римські тексти прославляли коноплю як засіб від багатьох захворювань, включаючи артрит, депресію, запалення, біль і навіть астму. Ця універсальність робила коноплю цінним ресурсом для ранніх лікарів.

Божественний зв'язок: У індуїстській легенді говориться, що Шива, один із головних богів, називався "Господь Банга" через своє стосування до коноплі. Віра індусів полягала в тому, що конопля могла заспокоювати богів, покращуючи температуру хворих, тим самим знижуючи лихоманку.

Хронологія досліджень коноплі та каннабіноїдів

129-200 р. н. е.: Гален, відомий лікар, визнавав терапевтичні властивості та настрій, покращуючі якості коноплі.

1841 р.: Вільям Брук О’Шонессі вніс коноплю до західної медицини після перебування в Індії. Він документував різні терапевтичні властивості, включаючи випадок, коли конопля успішно припинила судоми у дитини.

1936 р.: Вихід фільму "Безумство при курінні трави", який представляв коноплю як високозалежний наркотик, що викликає психічні розлади і насильство.

1937 р.: Закон про податок на марихуану ефективно вивів коноплю з обігу в США для медичних та рекреаційних цілей.

1940-і роки: Адамс і Тодд незалежно ізолювали каннабідіол (КБД), ще один ключовий компонент коноплі.

1964 р.: Рафаель Мехоулам ізолював ТГК (тетрагідроканнабінол), психоактивну речовину в коноплі, з рослини.

1970 р.: США ввели Закон про контрольовані речовини, класифікуючи коноплю як речовину без визнаного медичного використання та високим потенціалом зловживання.

1988 р.: Аллін Хоулетт виявив рецептори CB1 у мозку щури, значущий крок у розумінні ендоканнабіноїдної системи.

1992 р.: Вільям Девейн і Рафаель Мехоулам виявили анандамід, важливий ендоканнабіноїд.

1993 р.: Відкриття рецепторів CB2 доповнило уявлення про ендоканнабіноїдну систему.

1995 р.: Рафаель Мехоулам і Шимон Бен-Шабат незалежно виявили 2-аракідоноїлгліцерол (2-АГ), ще один важливий ендоканнабіноїд.

1996 р.: Каліфорнія легалізувала медичну коноплю, впровадивши Закон про співчутливе використання.

1999 р.: Було виявлено, що ендоканнабіноїди активують рецептори TRPV1, ті самі рецептори, які викликають відчуття гостроти від гострого, наприклад, від перцю чилі.

2007 р.: Було продемонстровано, що ендоканнабіноїди активують GPR55, рецептор, який бере участь в різних фізіологічних процесах.

2012 р.: КБД було продемонстровано як засіб для полегшення симптомів шизофренії у пацієнтів, пропонуючи потенційну альтернативу традиційним антипсихотичним препаратам.

2016 р.: Австралія легалізувала медичну коноплю і дозволила її вирощування для медичних цілей.

2017 р.: КБД було продемонстровано як засіб для зменшення приступів дитячої епілепсії в плацебо-контрольованому дослідженні.

Висновок

Історія коноплі - це захоплююча подорож у часі. Від її давніх коренів в Китаї до сучасних застосувань в медицині, ця дивовижна рослина пережила багато випробувань, суперечок і відкриттів. По мірі того, як ми продовжуємо досліджувати потенціал коноплі, стає очевидним, що історія цієї унікальної рослини далеко не завершена. Шлях відкриттів триває, обіцяючи нові та захоплюючі відкриття про цю дивовижну рослину.

Коментарі